Predstavljanje ovogodišnjeg dobitnika nagrade „Mali Princ“

DSC 0949

Danas je Narodna i univerzitetska biblioteka “Derviš Sušić” Tuzla bila domaćin programa „Jedna priča i druge priče” koji se organizira u okviru 12.međunarodnog festivala „Vezeni most 2015”, a posvećen je predstavljanju ovogodišnjeg dobitnika nagrade “Mali Princ” za stvaralački doprinos razvoju dječije literature Ranku Pavloviću.

Za najbolju dječiju knjigu objavljenu 2014. godine u regionu, kojoj će biti dodijeljena nagrada Mali princ nominirano je osam knjiga iz Crne Gore, Hrvatske, Srbije i Bosne i Hercegovine.

Ranko Pavlović, kazao je ovom prilikom, da mu nagrada „Mali princ” znači mnogo, jer će biti podsticaj da se njegovo stvaralaštvo za djecu upotpunije sagleda.

– Napisao sam više od pedeset knjiga, gotovo polovina je za djecu. Posebno me raduje što sam ovu nagradu dobio u Tuzli jer sam prije dvadeset i sedam godina dobio nagradu za najbolju knjigu za djecu objavljenu te godine, takođe u Tuzli. Tako, da se jedan krug mog stvaralaštva ovdje zatvara, kazao je književnik Pavlović.

Na početku, je upriličeno otvaranje izložbe knjiga Ranka Pavlovića, a zatim je predstavljen portret ovogodišnjeg dobitnika nagrade “Mali Princ” za stvaralački doprinos razvoju dječije literature u BiH.

U programu su učestvovali Ranko Pavlović i njegovi prijatelji – pisci Šimo Ešić, Ismet Bekrić, Zejćir Hasić, Hajro Planjac, Mehmed Đedović i Muhidin Šarić i učenici OŠ Centar Tuzla, pod vodstvom svoje profesorice bosanskog jezika i knjževnosti ,Azre Softić.

 

Ministarstvo za kulturu, sport i mlade Tuzlanskog kantona započelo istraživanje o potrebama i problemima mladih

Ministarstvo za kulturu, sport i mlade Tuzlanskog kantona provodi istraživanje o potrebama i problemima mladih u okviru pripreme situacione analize i izrade Strategije prema mladima Tuzlanskog kantona za period 2026-2034. godine. Istraživanje se provodi putem ankete koja je namjenjena mladima od 15 do 30 godina starosti sa područja Tuzlanskog kantona i dostupna je na sljedećem linku:

https://forms.gle/6PrFUrP9CpHC9VAu6

Pozivamo mlade sa područja Tuzlanskog kantona da u što većem broju daju svoj doprinos kroz popunjavanje ankete. Odgovori i mišljenja mladih su izuzetno važni jer  će doprinijeti kvalitetnijem sagledavanju njihovih potreba i prioriteta, a time će doprinijeti i izradi kvalitetnijeg strateškog dokumenta iz kojeg će posljedično proisteći i kvalitetnije politike i projekti prema mladima.

Unaprijed zahvaljujemo na izdvojenom vremenu i saradnji.