Otvorena izložba slika : „Bajkovita zbilja na slikama dvanaestogodišnjaka“

DSC 0307

Sinoć je u Biblioteci Derviš Sušić otvorena treća samostalna izložba slika autora Hamze Jahića: „Bajkovita zbilja na slikama dvanaestogodišnjaka“. O Hamzinom talentu i stvaralaštvu govorio je Fikret Jahić Vršanin, čiju školu slikanja i crtanja mladi Hamza pohađa od 2003. godine. Izložbu je otvorila, u ime domaćina Narodne i univerzitetske biblioteke „Derviš Sušić“ Tuzla, Amela Galešić.

Hamza Jahić odličan je učenik šestog razreda OŠ „Slavinovići“. U tematskom stilu i likovnom rukopisu još je u fazi istraživanja. Na njegovim slikama preovladavaju teme iz historije BiH, osjeća se veliki izazov prema oslikavanju pejzaža, a i velika ljubav prema životinjama što je i primjereno tom uzrastu.

Izložba će biti otvorena za javnost svakim radnim danom od 8 – 16 sati do 12. jula 2018. godine.

Ministarstvo za kulturu, sport i mlade Tuzlanskog kantona započelo istraživanje o potrebama i problemima mladih

Ministarstvo za kulturu, sport i mlade Tuzlanskog kantona provodi istraživanje o potrebama i problemima mladih u okviru pripreme situacione analize i izrade Strategije prema mladima Tuzlanskog kantona za period 2026-2034. godine. Istraživanje se provodi putem ankete koja je namjenjena mladima od 15 do 30 godina starosti sa područja Tuzlanskog kantona i dostupna je na sljedećem linku:

https://forms.gle/6PrFUrP9CpHC9VAu6

Pozivamo mlade sa područja Tuzlanskog kantona da u što većem broju daju svoj doprinos kroz popunjavanje ankete. Odgovori i mišljenja mladih su izuzetno važni jer  će doprinijeti kvalitetnijem sagledavanju njihovih potreba i prioriteta, a time će doprinijeti i izradi kvalitetnijeg strateškog dokumenta iz kojeg će posljedično proisteći i kvalitetnije politike i projekti prema mladima.

Unaprijed zahvaljujemo na izdvojenom vremenu i saradnji.