Najava promocije nove knjige za djecu Zejćira Hasića „Moja cura Mima“

moja cura mima

U ponedjeljak 9.marta 2015.godine u 18 sati u Američkom kutku Biblioteke „Derviš Sušić“ Tuzla održat će se promocija nove zbirke pjesama autora Zejćira Hasića „Moja cura Mima“. Knjigu će predstaviti pjesnikinja Selma Kopić i književnica Jagoda Iličić. Mirsad Bećirbašić o novoj knjizi Zejćira Hasića kaže da je izmakla prijetnji koja je realnost većine savremenika, a to je odsustvo osvajanja novih poetskih prostora. Da je osobnost beskrajna (humor, liričnost) potvrđuje novo Hasićevo djelo.

Ministarstvo za kulturu, sport i mlade Tuzlanskog kantona započelo istraživanje o potrebama i problemima mladih

Ministarstvo za kulturu, sport i mlade Tuzlanskog kantona provodi istraživanje o potrebama i problemima mladih u okviru pripreme situacione analize i izrade Strategije prema mladima Tuzlanskog kantona za period 2026-2034. godine. Istraživanje se provodi putem ankete koja je namjenjena mladima od 15 do 30 godina starosti sa područja Tuzlanskog kantona i dostupna je na sljedećem linku:

https://forms.gle/6PrFUrP9CpHC9VAu6

Pozivamo mlade sa područja Tuzlanskog kantona da u što većem broju daju svoj doprinos kroz popunjavanje ankete. Odgovori i mišljenja mladih su izuzetno važni jer  će doprinijeti kvalitetnijem sagledavanju njihovih potreba i prioriteta, a time će doprinijeti i izradi kvalitetnijeg strateškog dokumenta iz kojeg će posljedično proisteći i kvalitetnije politike i projekti prema mladima.

Unaprijed zahvaljujemo na izdvojenom vremenu i saradnji.