Kulturna saradnja između Narodne i univerzitetske biblioteke „Derviš Sušić“ Tuzla i Pučke knjižnice i čitaonice Daruvar

DSC05304

Ravnateljica Pučke knjižnice i čitaonice Daruvar, Romana Horvat i Asja Redžić, ispred Općine Tuzla, posjetile su danas Narodnu i univerzitetsku biblioteku “Derviš Sušić” Tuzla, gdje su se susrele sa direktorom ove ustanove mr. Edinom Jahićem. Ova posjeta predstavlja saradnju kako Općine Tuzla i grada Daruvara tako i kulturnu saradnju Narodne i univerzitetske biblioteke „Derviš Sušić” Tuzla i Pučke knjižnice i čitaonice Daruvar.

– Naša očekivanja su velika. Obišli smo cijelu Tuzlansku knjižnicu i oduševljeni smo radom i organizacijom ove ustanove. Prethodno smo poslali prijedlog saradnje i vjerujem da će se vremenom pojaviti određeni rezultati a i ukazati neki drugi vidovi saradnje. Grad Daruvar i Općina Tuzla sarađuje već od 2011. god., te ne vidim razlog zašto mi kao kulturnjaci ne bi krenuli istim tim pravcem, kazala je ravnateljica Romana Horvat.

Na današnjem sastanku dogovorena je kulturna saradnja između ove dvije institucije i ugovorene određene aktivnosti za naredni period. S obzirom na veliki postotak stanovništva iz Bosne i Hercegovine koji živi na području grada Daruvara i okolnih općina, a koji nisu organizirani ni u jednu formalnu instituciju, kod dijela građana javio se interes za organiziranje kulturnih sadržaja i programa koji bi zadovoljavao društvene i kulturološke potrebe ovog stanovništva.

Direktor Narodne i univerzitetske biblioteke „Derviš Sušić” Tuzla iskazao je veliko zadovoljstvo ovim sastankom i dogovorenim planovima za naredni period.

Ministarstvo za kulturu, sport i mlade Tuzlanskog kantona započelo istraživanje o potrebama i problemima mladih

Ministarstvo za kulturu, sport i mlade Tuzlanskog kantona provodi istraživanje o potrebama i problemima mladih u okviru pripreme situacione analize i izrade Strategije prema mladima Tuzlanskog kantona za period 2026-2034. godine. Istraživanje se provodi putem ankete koja je namjenjena mladima od 15 do 30 godina starosti sa područja Tuzlanskog kantona i dostupna je na sljedećem linku:

https://forms.gle/6PrFUrP9CpHC9VAu6

Pozivamo mlade sa područja Tuzlanskog kantona da u što većem broju daju svoj doprinos kroz popunjavanje ankete. Odgovori i mišljenja mladih su izuzetno važni jer  će doprinijeti kvalitetnijem sagledavanju njihovih potreba i prioriteta, a time će doprinijeti i izradi kvalitetnijeg strateškog dokumenta iz kojeg će posljedično proisteći i kvalitetnije politike i projekti prema mladima.

Unaprijed zahvaljujemo na izdvojenom vremenu i saradnji.