Janko Polić Kamov

 Izdanja djela

  • PSOVKA (pjesme), Zagreb, 1907.
  • IŠTIPANA HARTIJA (pjesme), Zagreb, 1907.
  • TRAGEDIJA MOZGOVA (drama), Zagreb, 1907.
  • NA ROĐENOJ GRUDI, Dramatizovana studija, Zagreb, 1907.
  • ĆASKANJA (Feljtoni, članci, novele), Uredio i predgovor napisao V. Ćerina, Knjižara Trbojević, Rijeka, 1914.
  • NOVELE I ESEJI. Predgovor Vladimir Ćerina, Zagreb, 1938.
  • SABRANA DJELA JANKA POLIĆA KAMOVA.
    • Svezak prvi: PJESME, NOVELE I LAKRDIJE, Uredio i bilješke napisao Dragutin Tadijanović, Otokar Keršovani, Rijeka, 1956.
    • Svezak drugi: ISUŠENA KALJUŽA, Priredio i bilješke napisao Dragutin Tadijanović, Rijeka, 1957.
    • Svezak treći: DRAME, Uredio i bilješke napisao Dragutin Tadijanović, Rijeka, 1957.
    • Svezak četvrti: ČLANCI I FELJTONI, PISMA, Uredio i bilješke napisao Dragutin Tadijanović, Rijeka, 1958.

 

Izdanja djela Janka Polića Kamova / Nikola Milićević, u okviru nakladničke cjeline Pet stoljeća hrvatske književnosti, knj. 83, Zagreb, 1968.

Ministarstvo za kulturu, sport i mlade Tuzlanskog kantona započelo istraživanje o potrebama i problemima mladih

Ministarstvo za kulturu, sport i mlade Tuzlanskog kantona provodi istraživanje o potrebama i problemima mladih u okviru pripreme situacione analize i izrade Strategije prema mladima Tuzlanskog kantona za period 2026-2034. godine. Istraživanje se provodi putem ankete koja je namjenjena mladima od 15 do 30 godina starosti sa područja Tuzlanskog kantona i dostupna je na sljedećem linku:

https://forms.gle/6PrFUrP9CpHC9VAu6

Pozivamo mlade sa područja Tuzlanskog kantona da u što većem broju daju svoj doprinos kroz popunjavanje ankete. Odgovori i mišljenja mladih su izuzetno važni jer  će doprinijeti kvalitetnijem sagledavanju njihovih potreba i prioriteta, a time će doprinijeti i izradi kvalitetnijeg strateškog dokumenta iz kojeg će posljedično proisteći i kvalitetnije politike i projekti prema mladima.

Unaprijed zahvaljujemo na izdvojenom vremenu i saradnji.